

Ogrodzenia przemysłowe przeznaczone są do obiektów niemieszkalnych, a więc: magazynów, hal, parkingów, fabryk, placów przemysłowych i innych dużych obiektów. Mają one pełnić przede wszystkim funkcję zabezpieczającą obiekt, dlatego mniejszą uwagę przykłada się do ich walorów wizualnych. Dowiedz się, jakie powinno być takie ogrodzenie, by faktycznie dobrze spełniało swoją rolę.
Kompleksowy system ogrodzeń obiektów przemysłowych
- Po pierwsze: ogrodzenie typu przemysłowego, by mogło niezawodnie i płynnie działać, musi być kompletnym systemem doskonale do siebie dopasowanych części, na które składać się będą: słupki, przęsła, furtki, bramy przesuwne lub rozwierane.
Wszystkie te elementy muszą być dopasowane od potrzeb danego obiektu pod względem rozmiaru, między innymi po to, by zapewnić odpowiedniej szerokości wjazd na teren obiektu, ale też skonstruowane tak, by uniemożliwiały przedostanie się tam niepożądanych osób.
Każdy element dopasowuje się do potrzeb wynikających z charakteru branży, w której funkcjonuje dana firma – powinniśmy mieć możliwość wyboru wysokości ogrodzenia (nawet do 6 m), dodania dodatkowych wzmocnień w postaci ostrych zakończeń lub drutu kolczastego na szczycie ogrodzenia.
Powinien je cechować bezproblemowy montaż (charakteryzujący miedzy innymi systemy modułowe), by szybko mogły znaleźć się na swoim miejscu – niezależnie od podłoża i ukształtowania terenu.
Automatyka w ogrodzeniach w Białymstoku
- Po drugie: bramy przemysłowe mogą być wyposażone w automatykę, która podnosi komfort ich użytkowania. Dzięki niej otwieranie i zamykanie bramy będzie się dobywało w wygodny sposób, bez zakłócania ruchu.
Powinny także współpracować z innymi urządzeniami, które pozwalają na kontrolę dostępu – na przykład z czytnikami kart magnetycznych czy zamkiem typu szyfrowego.
Bezpieczeństwo funkcjonowania systemu automatyki do bram obejmuje: fotokomórki, wyłączniki przeciążeniowe, listwy bezpieczeństwa oraz ostrzegawczą lampę sygnalizacyjną. W ten sposób producenci zapewnili ochronę użytkownikom elektrycznych napędów do bram przemysłowych.
Trwałość ogrodzeń przemysłowych
- Po trzecie: ogrodzenia przemysłowe muszą być trwałe. Dlatego wykonywane są z materiałów wykazujących duży stopień odporności antykorozyjnej, na którą wpływa podwójne zabezpieczenie powierzchni przez ocynkowanie zaawansowaną technologicznie metodą ogniową (zgodnie z normą EN ISO 1461), a następnie malowanie proszkowe lakierami poliestrowymi w odcieniach z palety RAL.
Standardowo ogrodzenia mają srebrny kolor, który uzyskują w wyniku cynkowania, ale jeśli zależy nam na ich estetycznym dopasowaniu do przestrzeni wokół, możemy zdecydować się na wersje malowane.
Powstały dla wygody swoich użytkowników
Dzisiejsze ogrodzenia przemysłowe nie straszą bylejakością. Są estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne w codziennej eksploatacji. Zostały zaprojektowane po to, by bezawaryjnie działały przez wiele lat, strzegąc obiektów, przed którymi zostały umiejscowione – i świetnie spełniają się w tej roli.